This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Тиждень української писемності і мови

ЩОДЕННИК ТИЖНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І МОВИ 2018 РОКУ

Наше буденне одноманітне життя прикрашають свята,створюють миті чогось неповторного і нового.

 Серед таких свят – День української писемності і мови, яке щорічно відзначається 9 листопада.

 Ще на один рік ми подорослішали. Цей рік у кожного був свій – з невдачами і перемогами, злетами та падіннями і, звичайно, вірою, надією і любов’ю.

 Завдяки цьому святу пробуджується високий патріотизм, відчуття гордості за країну,  людей - дорогих моєму серцю українців.

 Тобі моя мово, ми присвячуємо це високе свято.

 Тож давайте помандруємо сторінками Тижня української писемності всі разом.

9 листопада.

В ДНЗ « Іркліївський професійний аграрний ліцей» відбулося урочисте відкриття Тижня української писемності і мови. Був проведений  І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка і Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.

 Цього ж дня писали радіо диктант національної єдності « Крила України».

Писали не заради нагород  чи похвали, а для того, щоб вкотре відчути себе справжніми українцями. Адже доля нашої мови залежить від того, як відгукнеться на рідне слово наша душа, як рідне слово бринітиме в цій душі, як воно в ній житиме…

12 листопада.

З великим задоволенням учні готували проекти «Відомі світові українці». Гуртківці « Дивослова» підготували розповіді про видатних українців, які проживають в Україні та за її межами і зробили вагомий внесок у розвиток культури, науки, мистецтва. Зворушлива розповідь про життя доньки українських емігрантів Квітки Цісик – неймовірної жінки з натхненним голосом,  яка полонила світ живих не залишила байдужими нікого.

 Цікавою і пізнавальною не лише для учнів, а й для працівників ліцею стала книжкова виставка  створена нашим бібліотекарем.

13 листопада.

В нашому музеї діє «Музей Хліба». Він не просто діє, а впливає на весь освітній процес. Навіть серед учнів він залишається чимось особливим – якщо це знайомство відбулося вперше.

 Ось українська світлиця. Ми бачимо речі домашнього вжитку українців, уявляємо їх побут, знайомимося з життям української сім’ї. Відрадно те, що працюючи над втіленням якихось нових ідей, вихованці вчаться єдності та згуртованості, а головне – колективній праці.

 

14 листопада.

День української культури, традицій і звичаїв.

 В цей день учні мали можливість познайомитися з досягненнями національної культури у різні періоди українства, стали учасниками конкурсів, вікторин, виставок.

 А яке ж свято без української кухні та частування?

 Професія кухаря незвичайна, творча. Адже все те, що створюють руки цих людей, нагадує справжні витвори мистецтва. Звичайні продукти, овочі, фрукти перетворюються в справжні шедеври. Виявляється, всьому цьому можна навчитися, якщо дуже захотіти. Учні, які оволодівають цією професією, нас в цьому переконали. Підтвердженням цього стала виставка виробів з овочів, фруктів (карвінг), майстер-класи, ярмарка, де можна було і спробувати щось смачненьке.

 15 листопада.

 Справжнім та несподіваним відкриттям Тижня стала розповідь учениці нашого ліцею Довгань Дарини про музей, створений її бабусею. Нас дуже зацікавила ця історія.

Виявляється, що з невеличкої занедбаної сільської хати можна створити українську світлицю, втілити свій задум не чекаючи чиєїсь допомоги – самотужки. Це вражає…

 Дарина створила відео-презентацію «Рідна хата моя», щоб ми всі познайомилися з її Бабусею та її, втіленою у життя, мрією.

   16 листопада.

Добігає кінця наш Тиждень…

 Дякуємо всім, хто працював з нами, хто долучився до створення Щоденника тижня і і побажати натхнення, оптимізму, великих творчих злетів і нехай Бог береже нас і нашу Україну.

 З повагою викладач української мови і літератури Тіщенко Ольга Іванівна та учнівський і педагогічний колективи ДНЗ «Іркліївський професійний аграрний ліцей».

 

 

on 14 листопада 2018
Перегляди: 687